El mondo di fičíme MANU CHAO!

Autor: Pavol Široký | 11.7.2006 o 7:00 | Karma článku: 7,31 | Prečítané:  2343x

Vynikajúci, jednoducho vynikajúci - sa dá pomenovať koncert Manu Chao na festivale Rock for People v Českom Brode. Takmer dve hodiny trvajúca zábava charitatívne zmýšľajúcej kapelky roztancovala a roztlieskala niekoľko tisícový dav.

Piesne ako El Viento, Que Paso Que Paso alebo Radio Bemba, boli i napriek absentujúcemu druhému spevákovi a dvom trúbkarom zahrané bez chyby a pravdepodobne ani jedného účastníka festivalu nenechali bez pohybu.

Manu Chao (vlastným menom Oscar Tramor) sa narodil 21. 6. 1961 v Paríži. Rodičia Mana pochádzajú zo severného Španielska. V 80tych rokoch založil spolu so svojim bratrancom skupinu Mano Negra (čierna ruka), ktorej dali meno podľa anarchistickej skupiny z južného Španielska. Začiatkom 90. rokov rozšírili skladby o anglicky spievané piesne. V roku 1995 sa Manu presťahoval do Madridu a založil skupinu ,,Radio Bemba Sound System:“. Skladba Clandestino sa uchytila aj v USA – a to bez väčšej reklamy. Radikálnejším príkladom Chaovej tvorby je album ,,Proxima Espacion: Esperanza“ (Budúca stanica – nádej). Chao pracuje podobne ako DJ, rytmy si požičiava z latinsko amerických štýlov alebo reggae a svoje skladby dopĺňa zvukom mobilných telefónov alebo zvukmi veľkomesta. Vo svojej tvorbe bojuje proti konzumu, globalizácii, chudobe tretieho sveta. Podporuje utečencov a sociálne slabších ľudí a často požaduje, aby výťažky z jeho koncertov a festivalov išli na charitatívne účely. Nezostáva nič iné, ako mu držať palce v jeho humanitárnom snažení a dúfať, že sa niekedy objaví aj na Slovensku.

Manu Chao koncertovali na festivale v Českom Brode neďaleko Prahy

 

Vytešené davy ľudí

Manu a jeho povestná veselá show

El mondo di fičíme!

Na koncerte chýbalo niekoľko členov kapely (druhý spevák a dve trúbky), no i napriek tomu to kvalite moc neubralo.

Fotka, ktorá nakoniec vyzerá celkom "chutne" (:-)

- Manu Chao - web stránka

- Rock for people

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?